Rotariu Zanica    08 January 2010 14:22 | Iasi
12.07.2009
Ma numesc Rotariu Zanica,sunt din Iasi.
si tin sa marturisesc in fata Maicutii Domnului ca in anul 2008 am fost diagnosticata cu cancer de colon si metastaza la ficat.Tumora pe ficat era de 55 mm,iar acum este de 22,iar metastazele erau cuprinse intre 5-63 mm,iar acum cele mai mari sunt de 17.Deci eu consider ca Maicuta a facut minuni in cazul meu,nu mai spun ca in anul 2007 am avut impreuna cu fiica mea un accident f.grav de masina si am supravietuit amandoua.
Domnul ne arata din cand in cand ca El exista si nu ma indoiesc de acest lucru.

Ianu Dana    08 January 2010 14:11 | Pascani
27.06.2006
Ma numesc Iancu Dana,din Pascani,Iasi.
Am fost operata de fibrom uterin in anul 2006.Dupa 3 ani,in 2009,am fost din nou diagnosticata cu FIBROMATOZA de gen feminin.Un prieten de familie ne-a povestit de cazul lor care a gasit vindecare prin minunile Maicii Domnului de la Hadambu.Am venit si eu inainte de operatie,in Duminica slbanogului.Cand m-am dus la a doua operatie,nu mi s-a mai gasit aceeasi boala,ci o forma mult mai usoara.
Numai MAICA DOMNULUI SI PUTERILE CERESTI MI-AU AJUTAT si am trecut cu bine si mi-am revenit dupa operatie f.f.usor.Doamne ajuta la toata lumea si mie pacatoasa.

Barsan Geta    08 January 2010 13:57 | Iasi
Iunie 2009
Ma numesc Barsan Geta si sunt din Iasi.In anul 2008,am avut un accident la picior,cazand de pe o terasa.Am avut entorsa de gradul III-IV,ruptura de ligamente si fractura de femur la piciorul drept.Am stat in aparat gipsat 1 luna jumatate.Am venit la Biserica Hadambu la o saptamana dupa Hramul acestei Biserici,cu cadru,altfel nu puteam.Neputand merge,ama ramas in masina,dar nefiind aglomerat,am fost ajutata si dusa si eu in fata Altarului.Apoi am mers cu ajutorul cadrului la Icoana Facatoare de minuni.Piciorul fiind pus in ghips pana sus,era foarte greu si am ajuns greu.Dupa ce am iesit din Bisericuta,piciorul se usurase,de aveam impresia ca era un picior de plastic,nu de ghips.Adoua Duminica am venit tot cu cadru,starea mea era mai buna,durerile mai usoare.A treia Duminica am venit cu carjele,a patra Duminica le-am uitat acasa si m-am intors mai bine ca niciodata.De atunci am mers la recuperare 1 luna.Ma simt bine si in ziua de azi si nu am mai avut nevoie de operatie de ligament nou,piciorul s-a vindecat.
Acum vin la Biserica sa aduc multumiri Maicutii Domnului si Sfintilor Parinti care s-au rugat pentru mine si familia mea si le multumesc din suflet.

Filote Mitica    08 January 2010 13:22 | Pascani
10.05.2009
Ma numesc Filote Mitica si sunt din Pascani,Iasi.
In anul 2002 am fost diagnosticat cu tumora abdominala,dupa care am facut citostatice si radioterapie.
Am auzit de Manastirea Hadambu si imediat am venit sa ma rog la Icoana Maicii Domnului.
Prima data a fost in Duminica aIV-a dupa Paste,a slabanogului.
In al doilea an,stand la slujba,mi-am dat seama ca am venit in aceeasi duminica a anului trecut.De atunci vin in fiecare an,in aceeasi duminica,m-am facut bine si multumesc Maicii noastre pentru ajutor.

Tarata Dorina-Giorgi    08 January 2010 12:34 |
10.11.2007
Ma numesc Tarata Dorina Giorgiana si impreuna cu sotul meu,in urma cu un an,am venit la Manastire,adusi de un prieten.Aici ne-am rugat Maicutii Domnuluisa ne daruiasca un copil,noi avand jumatate de an da cand incercam si nu reuseam.Medicii ne-au facut tot felul de analize si ne-au spus ca suntem sanatosisi totusi nu ramaneam insarcinata.Ne-am dorit atat de mult,incat am venit aici si ne-am rugat.Tot aici am adus si lumanarile de cununie de la nunta noastra,tot atunci am pus pomelnic cu dorinta de a ramane insarcinata.Ne-am rugat la icoana,amandoi ne-am pus aceeasi dorinta si culmea,cand am aflat ca sunt insarcinata,era data cand venisem la manastire.Asa s-a nascut minunea noastra Daria-Elena si suntem cei mai fericiti oameni de pe pamant.