Arhim.Timotei Aioane    12 January 2010 08:14 |
31 oct.2007
Pe cararea vesniciei am poposit un ceas in Biserica Celei pline de dar.Drumul pana aici,presart cu mii de frunze aurii,este drumul care urca pentru a se intalni cu Dumnezeu cel Preainalt,care se afla si pe aceasta colina.Am regasit Biserica cea noua impodobita de asta data cu vesmant pictural luminos.
Aici toate il lauda pe Dumnezeu.
Aceasta Manastire este poarta care se deschide in Cer.
Arhim.Timotei Aioanei,Protos.Macarie Dragus,Diac.Lucian-Florin Golonschi,Teofil Dobocan

Asociatia normandie    12 January 2010 08:08 |
iunie 2007
Membrii delegatiei Asociatiei Normandie-Moldavie (Saint Pierre Les Elbeuf)va multumesc cu toata sinceritatea ca au fost primiti in acest loc al perenitatii si al frumusetii.Ei vor pastra o excelenta amintire a acestui pranz traditional delicios si a acestei intalniri intre prieteni.
Sper sa ne revedem cat mai curand!

Rosu Corneliu    12 January 2010 07:52 | Iasi
20.05.2007
Multumim pentru ospitalitate,multumim pentru tot.
Doresc sa dea Dumnezeu sanatate la toti.
Rosu Corneliu,Director Avicola Iasi.

Elena Padure    12 January 2010 07:46 | Vicovu de Sus
19.02.2007
Cu lacrimi de bucurie multumesc Bunului Dumnezeu ca m-a invrednicit si mi-a purtat pasii spre acest SFANT ASEZAMANT,MANASTIREA HADAMBU.
MULTUMESC BUNULUI DUMNEZEU CA EXISTATI!
Aici,in acest loc binecuvantat de Maicuta Domnului,mi-am gasit pacea si linistea sufleteasca pentru prima data in viata mea.
Frumusetea locului,randuiala si curatenia desavarsita din aceasta manastire,ma cheama sa poposesc tot mai des aici.
SFINTELE LITURGHII care se savarsesc aici sunt inaltatoare,iar cuvintele de invatatura spuse pe intelesul tuturor,si ospitalitatea,aduce tot mai multi credinciosi din toata tara si nu numai.
FELICITARI,SANATATE SI PUTERE MULTA,dar mai ales TOATA ADMIRATIA SI PRETUIREA PARINTELUI STARET NICODIM GHOERGHITA,un bucovinean-din Vicovu de Sus-care a facut din acest loc un coltisor de rai,dainuind peste ani,si purtand amprenta acestui bun gospodar din Vicov,ajutat de obstea acestei Manastiri,pe care o pastoreste cu multa dragoste si intelegere frateasca.
Fie ca acest lacas de cult sa devina cea mai frumoasa Manastire din Moldova,ctitorita dupa 1989.
Cu multumiri pentru ospitalitate si toata admiratia si respectul ce i se cuvine Parintelui STARET NICODIM GHEORGHITA,Elena Padureanu din Vicovu de Sus,interpreta a cantecului popular bucovinean.

Prof.Doru Calaraus    12 January 2010 07:28 |
12 mai 2006
O zi deosebita intr-un loc deosebit-locul Domnului.
Dumnezeu sa binecuvinteze acest loc si slujitorii acestuia.
Putere Parintelui Nicodim sa termine ceea ce a inceput.
Multumim pentru deosebita ospitalitate.