Iuliana    18 October 2009 22:00 | Ploiesti
Multumim lui Dumnezeu pentru binecuvantarea de a fi ajuns la M-rea Hadambu, inchinandu-ne Maicii Domnului si trecand prin Sfantul Altar. Multumim Parintelui Staret si obstii care ne-a gazduit si ne-a primit cu toata dragostea crestineasca. Domnul sa sporeasca dragostea si binecuvantarea!

oltia    09 October 2009 20:45 | Capu-Codrului
Am avut fericita ocazie sa ajung la MANASTIREA HADAMBU de mai multe ori.Daca te rogi cu adevarata credinta nu se poate ca rugaciunea ta sa nu iti fie indeplinita.Felicitari calugarilor care gospodaresc o asemenea manastire.Bunul D-zeu sa va poarte de grija si sa va ajute in continuare.Doame-ajuta.

DUMITRU DOINITA    08 October 2009 10:17 | Bucuresti
Pe 11 octombrie 2009,se va savarsi resfiintirea Bisericii vechi a Manastirii Hadambu,cu ocazia implinirii a 350 de ani de atestare,de catre IPS TEOFAN,Mitropolitul Moldovei si Bucovinei,impreuna cu un sobor de ierarhi,preoti si diaconi.Staretul Nicodim Gheorghita si obstea manastirii va asteapta cu toata dragostea duhovniceasca sa participati la acest eveniment deosebit.

Ana    29 September 2009 17:25 | Vaslui
Pe 11 octombrie 2009 se resfinteste Biserica veche cu hramul ,,Nasterea Maicii Domnului"

MARIANA SCHIPOR    08 September 2009 09:20 | BRODINA
Cu adevarat, la Hadambu se simte prezenta si puterea Maicii Domnului, cu ajutorul Careia Sf. manastire este ceea ce se vede astazi.